Paulownia

paulownia, stromy, kvety, okrasne, rychlorastuce

Paulownia

Pre aktuálnu ponuku a cenu nás prosím kontaktujte.

Popis:

Paulownia je stredne veľký strom, ktorý môže dorásť do výšky až 20 metrov. Má široko rozprestretú, pyramidálnu korunu s veľkými listami. Listy sú srdcovité a majú zelenú farbu.

Je známa svojimi nádhernými kvetmi. Kvitne na jar, obvykle v apríli a máji, pred vývojom listov. Kvety sú veľké, trúbkovité, fialové až fialovo-modré a tvoria veľké, vzdušné kvetenstvo.

Uprednostňuje teplé a vlhké podnebie. Rastie najlepšie na slnečných stanovištiach s dobre priepustnou pôdou. Je odolná voči mrazu, ale mladé sadenice môžu byť citlivé na chladné teploty.

Má viacero využití. Je často pestovaná v záhradách a parkoch pre svoju okrasnú hodnotu. Je tiež známa svojím rýchlym rastom a vysokou kvalitou dreva, čo ju robí populárnou vo drevárskom priemysle. Drevo z paulownie je ľahké, pevné a odolné voči hnilobe, čo ho robí vhodným pre výrobu nábytku, nástrojov a rôznych drevených výrobkov.

Je tiež ekologicky prospešný strom. Je schopná absorbovať veľké množstvo oxidu uhličitého a produkovať kyslík. Má rýchly rast a jeho hustý koreňový systém pomáha stabilizovať pôdu a zabraňovať erozii.

Fotogaléria:

Návrat hore