Orech čierny a jeho zdravotné benefity

orech, cierny, plody, strom, zdravie

Medzi dôležité zdravotné účinky čierneho orecha patrí jeho schopnosť liečiť rôzne kožné ochorenia, má protiplesňové účinky, zlepšuje zdravie srdca, zmierňuje zápaly, stimuluje krvný obeh a pomáha znižovať tlak. Tento orech má protirakovinový potenciál a tiež posilňuje celý imunitný systém.

Nutričné hodnoty čierneho orecha

 
Čierne orechy majú najvyšší obsah bielkovín zo všetkých stromových orechov. Vďaka vysokej koncentráciiomega-3 a jedinečných organických zlúčenín majú veľmi dobrý výživový profil. Majú nízky obsah nasýtených tukov, obsahujú vitamín A, železo, minerály, vlákninu a slúžia ako rýchle občerstvenie alebo prísada do jedla bez cholesterolu a cukru.
 

Starostlivosť o pokožku

 
Po rozdrvení šupiek čiernych orechov na jemný prášok sa dá vyrobiť pasta na pokožku. Obsahujú bohaté množstvo antioxidantov a mastných kyselín ktoré môžu skutočne ovplyvniť zdravie a vzhľad pokožky. Zabraňujú vzniku škvŕn, pupienkov, akné a pomáhajú na kožné ochorenia ako je psoriáza a ekzém. Priame použitie práškovej tinktúry môže byť pre pokožku veľmi silné, preto ju miešajte s prírodnými masťami. 
 
orech, cierny, plody, zdravie

 

Protirakovinové účinky

 
Na protirakovinové účinky orecha čierneho sa robí viacero výskumov. Doterajšie výsledky sú veľmi sľubné. Tieto orechy obsahujú organickú zlúčeninu juglón, ktorá prispieva k protinádorovej a protikarcinogénnej aktivite v organizme.
 

Posilňuje imunitu

 
Čierny orech je veľmi bohatý na antioxidanty. Dokáže významne chrániť organizmus tým, že neutralizuje voľné radikály, ktoré môžu spôsobovať chronické ochorenia. Má tiež antivírusové a antiparazitné účinky, čím poskytuje komplexnú obrannú líniu pre vaše telo. 
zdieľať
Návrat hore